Weź telefon i idź biegać!

Od Marca zacząłem dużo biegać. Jak wiecie kocham robić zdjęcia oraz jest to moim zawodem. Co może zrobić fotograf, gdy widzi po drodze tyle pięknych okazji na dobre zdjęcie? Bierze ze sobą smartfona! Najlepiej z jak najnowszym aparatem. Samsung s7 robi naprawdę wspaniałe zdjęcia!

Spróbuj biegać ze swoim telefonem!

Kto kiedyś wpadł na bieg z telefonem w ręku? Pewnie usłyszę teraz wymówki typu bleee…. bo to słaba jakość itd. Poniekąd macie racje 😉 Mimo postępu technologicznego nadal jest duży problem z jakością zdjęć. Nie dość, że są to aparaty cyfrowe, bez obiektywów to w dodatku posiadają najczęściej matrycę od ~5 do 20 MPix.

Aleee!

Wymówki można znaleźć w każdej rzeczy… Według mnie głównym celem fotografa, który nie produkuje masowo zdjęć do stocka jest HISTORIA/KONTEKST/CEL TWORZENIA/POŚWIECENIE. Nie jakość. A powiem wam, że można bardzo ciekawe rzeczy uchwycić podczas biegu! A tu Pani rzuca drewno swoim 3 przepięknym psiakom, a to staruszka biegnie i jest oblana w pocie. To zdjęcia, które chętnie będziemy wspominali mimo iż faktycznie na wystawę się nie nadają 😉

Telefon za +2000 zł

Oglądałem rynek smartfonów w Polsce od długiego czasu. Obserwowałem rozwój wbudowanych aparatów z 3 Mpix do 20 Mpix z multimilionem dodatków. Dziś można przebierać modele z zawiązanymi oczami! Jesli masz 1000-2000 złotych to spokojnie telefon za taką cenę Ci wystarczy!

Pomyśl ile fajnych zdjęć zrobisz!