Praktyczne zastosowanie kopiarki

Do kopiowania odbitek na wielką skalę w większej pracowni dobrze jest posiadać kopiarkę, która jest wzorowana na automatycznych aparatach służąca do kopiowania produkcji fabrycznej. Kopiarka wykonana po amatorsku jest to skrzynka z cienkiej deski, bądź sklejki o wysokości około 30 cm.

No dobra, to lećmy dalej

Wewnętrzne jej wymiary czyli długość i szerokość muszą odpowiadać rozmiarom posiadanej przez nas kopioramki, służącej do odbitek stykowych. Wewnątrz skrzynki umieszczone są: żarówka biała, oraz czerwona. Umieszczone są obie w oprawkach, przykręconych bezpośrednio do jej dna. Jasna zapala się po naciśnięciu guzika, podobnego do tego dzwonkowego. Czerwona natomiast stale świeci, oczywiście po wcześniejszym włączeniu kopiarki do sieci, ułatwia zatem ustawienie negatywu oraz papieru światłoczułego. Nad owymi żarówkami kładziemy na wąskich listewkach, które są przymocowane do wewnętrznych ścian pudła, tzw. Szybkę mleczną, której zadaniem jest równomierne rozłożenie światła białej żarówki na negatywie, z którego potem kopiujemy odbitki.

I co teraz?

W związku z tym, że ramki nie wykonujemy samodzielnie, ponieważ niczym nie różni się ona od tej, którą używamy do kopiowania odbitek stykowych, urządzenie kopiarki w wykonaniu amatorskim sprowadzi się w zasadzie do stworzenia skrzynki oraz zainstalowania w niej żarówek. Kopioramka oparta jest na czterech klockach, które wklejone są w rogach skrzynki, następnie przykręcona do nich cienkimi wkrętami do drewna, po wcześniejszym nawierceniu otworów. Są to praktyczne informacje, które zdobędziemy zapisując się na krótki kurs fotograficzny. Kurs foto ma na celu przygotowanie nas do pracy we własnym warsztacie fotograficznym w taki sposób, aby łatwo nam było rozkręcić ten interes, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Profesjonalnych fotografów często brakuje na rynku pracy, dlatego warto się kształcić w tym kierunku. Na początek polecam kurs fotografii w Katowicach, gdzie zapoznamy się z podstawami w tej dziedzinie na tyle, abyśmy mogli kształcić się dalej na wyższym poziomie.

4 Komentarze on "Praktyczne zastosowanie kopiarki"

  1. Przypominamy o konkursie na naszej stronce 🙂

  2. Rewelacja!

  3. Co będzie następnego?

Comments are closed.