Dlaczego kupuję w sklepach internetowych?

Pewnie nie wyda się to dziwne, że 50% swoich zakupów robię przez internet – przecież prowadzę bloga. Jak prowadzę stronę internetową, zatrudniam programistę na 1/50 etatu to muszę być na czasie! 😉 Czy, aby na pewno? Dziś przedstawię 3 powody dla których kupuje wszystko oprócz żywności w sklepach internetowych! Zapraszam do czytania!

E-zakupu = wygoda i oszczędność czasu

Jestem stosunkowo zajętą osobą. Niestety przez to nie mam czasu na zakupy, zakupy wykonane mądrze. Skąd mam wiedzieć, czy nie przepłacam w sklepie? To, że ktoś zarabia więcej niż minimalna krajowa nie oznacza, że musi wszystko wydawać… Tutaj z pomocą przychodzi mi internet. Przed dokonaniem każdego z zakupów po prostu sprawdzam ceny na portalach typu np. ceneo. Przy okazji jak jest to jakaś droższa rzecz to wchodzi do tego sprawdzanie olx, czy allegro w poszukiwaniu jakiś tańszych zadbanych używek (tak ostatnio kupiłem telefon wart w sklepie 700 zł za 200 na olx!). Transparentność cen, oszczędność czasu na dojazdy do sklepów, toczenie się w korkach to tylko kilka powodów dla których zamawiam przez internet. Oto kolejne dwa!

Dostawa jest coraz tańsza

Firmy transportowe coraz mocniej ze sobą konkurują. Ostatnio gdy wyposażałem swoje biuro w potrzebne artykuły – czekałem na dostawę 24 godziny, a kosztowała mnie ona 20 zł za dobrych pare kilo. To naprawdę przystępna cena, zważywszy na zawsze najniższa cenę (dzięki sprawdzaniu w porównywarkach cen). Na rękę jest też duży wybór wśród przewoźników. Tym bardziej jeśli mieszkacie w większych miastach jak np. Warszawa. Z Nowym Sączem na pewno będzie trochę gorzej 🙂

Promocje, silne marki, walka o klienta

Z roku na rok odczuwalna jest coraz większa walka o klienta w Polsce. Może nie jest to zauważalne w tradycyjnych sklepach, ale na pewno w internecie. Walka to również niższe ceny. Przykładem może być producent teczek, skoroszytów – Tesko.biz – sklep papierniczy. Niskie ceny, miła obsługa klienta. To tylko niektóre ważne elementy tej oferty.

Podsumuję ten artykuł w jednym obrazku. Tak właśnie wygląda rynek e-zakupów w Polsce: