Urządzenia wentylacyjne w fotografii

Zacznijmy od tego, że żarówka, która znajduje się w ciasnej skrzynce wydziela bardzo dużo ciepła, należy więc pomyśleć o zapewnieniu przystawce odpowiedniego chłodzenia. Dlatego musimy wywiercić w dolnej oraz górnej części skrzynki po cztery otwory mające średnicę 10 mm.
otwory
Otwory te umożliwiają ciągły przepływ powietrza przez wnętrze skrzynki, dlatego należy je osłonić tak, by podczas chłodzenia nie przepuszczały jednocześnie białego światła, które jest szkodliwe, na zewnątrz. Można to zrobić w taki sposób, że otoczymy je listewką drewnianą w formie ramki, którą nakryjemy z wierzchu deseczką z podobnymi jak w skrzynce otworami. Jednak muszą być one wywiercone w innych miejscach, które nie pokrywają się w rozstawieniu z otworami skrzyni.

Deseczkę oraz ramkę należy mocować do skrzyni kilkoma gwoździkami bądź wkrętami. Wnętrze komory wentylacyjnej pokrywamy czarnym matowym lakierem, w celu uniknięcia szkodliwych odblasków. Światło rozchodzi się po liniach prostych, dlatego bezpośrednie promienie białe, które są w stanie zniszczyć papier światłoczuły, nie przedostaną się przez otwory. Wentylacja jest bardzo istotna i należy ją również posiadać w swoim gabinecie fotograficznym. Dla początkujących fotografów polecam szybki kurs fotograficzny, gdyż na kursie foto omawiane są ważne rzeczy, które potem z pewnością wykorzystamy w swoich praktykach fotograficznych. Niestety w szkołach nie uczymy się fotografii jako przedmiotu, jak jest w przypadku języków obcych, a szkoda, gdyż fotograf już jest zawodem bardzo modnym i poszukiwanym, a w niedalekiej przyszłości moim zdaniem będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ świat rozwija się i idzie z postępem.

Praktycznie prosty aparat do robienia zwykłych fotek posiadamy praktycznie w każdym telefonie komórkowym, który jest praktycznie obecny w każdym domu dla każdego członka rodziny, gdyż teraz nawet dzieci w szkole podstawowej wyposażone są w telefon, w dodatku nie byle jaki, bo rodzice kupują swoim pociechom coraz to droższe sprzęty.

6 Komentarze on "Urządzenia wentylacyjne w fotografii"

  1. RomansynRyzu | 25 stycznia 2016 at 16:29 |

    Kolega mi stronę polecił, ale nie żałuję

  2. Co będzie next?

  3. Przydałyby się jakieś dłuższe te teksty nie sądzisz?

  4. Co myślisz o nielegalnych filmach?

  5. Może jakieś dłuższe wpisy?

  6. Kolega mi stronę polecił, ale nie żałuję

Comments are closed.